COWDRAY PARK POLO CLUB

Tournament

Easebourne Cup

Date
Team v Team
Tournament
Match
Players
Tue 21 May 11:00AM
Trefoil (4)VBamboleo (5)
Group A/B
Name Handicap
Jonathan Gates 0
Mariano Dalponte 1
Harry Muddle 3
Glenn Sherriff 4
  8
Name Handicap
Beanie Bradley 1
Maya Staubach-Benteler 0
Nick Johnson 4
Josh Cork 3
  8
Tue 21 May 5:00PM
Tancredi Minerals (4.5)VVendetta (6)
Group C/D
Name Handicap
Orson Clarke -1
Federico Tagle 2
Leon Donoso 3
Jack Berner 3
  7
Name Handicap
Jimmy Wood 4
Zoe Reader 1
Garrie Renucci 0
Nick Clague 3
  8
Wed 22 May 5:00PM
Tancredi Minerals (4.5)VMaiz Dulce (5)
Group C/D
Name Handicap
Orson Clarke -1
Federico Tagle 2
Leon Donoso 3
Jack Berner 3
  7
Name Handicap
Giselle Barfoot 0
Noah Hyde 1
Alfie Hyde 3
Bautista Sorzana 4
  8
Thu 23 May 4:00PM
Hickstead (5)VMadams Farm (3)
Group A/B
Name Handicap
Boyd Allen 1
Marcus Cork 3
Mateo Lalor 3
John Bunn 1
  8
Name Handicap
Mack McCaffery 0
Holly Gadsby 0
Ed Hitchman 4
Chris Lund 4
  8
Sat 25 May 1:30PM
Strategic Help for Heroes (8)VMaiz Dulce (10)
Group C/D
Name Handicap
Peter O'Rorke 0
Ben Sim 1
Ollie Cork 4
Matt Evetts 3
  8
Name Handicap
Giselle Barfoot 0
Noah Hyde 1
Alfie Hyde 3
Bautista Sorzana 4
  8
Mon 27 May 11:00AM
TrefoilVMadams Farm
Group A/B
Name Handicap
Jonathan Gates 0
Mariano Dalponte 1
Harry Muddle 3
Glenn Sherriff 4
  8
Name Handicap
Mack McCaffery 0
TBA (0) 0
Chris Lund 4
Ed Hitchman 4
  8
Mon 27 May 1:30PM
Strategic Help for HeroesVVendetta
Group C/D
Name Handicap
Peter O'Rorke 0
Ben Sim 1
Ollie Cork 4
Matt Evetts 3
  8
Name Handicap
Garrie Renucci 0
Zoe Reader 1
Nick Clague 3
Jimmy Wood 4
  8
Tue 28 May 4:30PM
HicksteadVBamboleo
Group A/B
Name Handicap
John Bunn 1
Boyd Allen 1
Marcus Cork 3
Niall Donnelly 3
  8
Name Handicap
Maya Staubach-Benteler 0
Beanie Bradley 1
Josh Cork 3
Nick Johnson 4
  8
Thu 30 May 1:30PM
1st Group A/B v 2nd Group C/D
Semi Final 1
Name Handicap
  0
Name Handicap
  0
Thu 30 May 2:30PM
3rd Group A/B v 4th Group C/D
Subsidiary Semi Final 1
Name Handicap
  0
Name Handicap
  0
Thu 30 May 4:00PM
2nd Group A/B v 1st Group C/D
Semi Final 2
Name Handicap
  0
Name Handicap
  0
Thu 30 May 5:00PM
4th Group A/B v 3rd Group C/D
Subsidiary Semi Final 2
Name Handicap
  0
Name Handicap
  0
Sat 1 June 3:00PM
Winner Semi Final 1 v Winner Semi Final 2
Easebourne Cup Semi Final
Name Handicap
  0
Name Handicap
  0
Sat 1 June 4:00PM
Winner Subsidiary Semi Final 1 v Winner Subsidiary Semi Final 2
Subsidiary Final
Name Handicap
  0
Name Handicap
  0

Easebourne Cup

Trefoil (4) vV (5) Bamboleo    
Tournament Easebourne Cup
Date Tue 21 May 11:00AM
Match Group A/B
Tancredi Minerals (4.5) vV (6) Vendetta    
Tournament Easebourne Cup
Date Tue 21 May 5:00PM
Match Group C/D
Tancredi Minerals (4.5) vV (5) Maiz Dulce    
Tournament Easebourne Cup
Date Wed 22 May 5:00PM
Match Group C/D
Hickstead (5) vV (3) Madams Farm    
Tournament Easebourne Cup
Date Thu 23 May 4:00PM
Match Group A/B
Strategic Help for Heroes (8) vV (10) Maiz Dulce    
Tournament Easebourne Cup
Date Sat 25 May 1:30PM
Match Group C/D
TrefoilVMadams Farm    
Tournament Easebourne Cup
Date Mon 27 May 11:00AM
Match Group A/B
Strategic Help for HeroesVVendetta    
Tournament Easebourne Cup
Date Mon 27 May 1:30PM
Match Group C/D
HicksteadVBamboleo    
Tournament Easebourne Cup
Date Tue 28 May 4:30PM
Match Group A/B
V    1st Group A/B v 2nd Group C/D
Tournament Easebourne Cup
Date Thu 30 May 1:30PM
Match Semi Final 1
V    3rd Group A/B v 4th Group C/D
Tournament Easebourne Cup
Date Thu 30 May 2:30PM
Match Subsidiary Semi Final 1
V    2nd Group A/B v 1st Group C/D
Tournament Easebourne Cup
Date Thu 30 May 4:00PM
Match Semi Final 2
V    4th Group A/B v 3rd Group C/D
Tournament Easebourne Cup
Date Thu 30 May 5:00PM
Match Subsidiary Semi Final 2
V    Winner Semi Final 1 v Winner Semi Final 2
Tournament Easebourne Cup
Date Sat 1 June 3:00PM
Match Easebourne Cup Semi Final
V    Winner Subsidiary Semi Final 1 v Winner Subsidiary Semi Final 2
Tournament Easebourne Cup
Date Sat 1 June 4:00PM
Match Subsidiary Final

Key to location of grounds:

L1, L2, L3, & River: Grounds at Lawns Polo Grounds

A1, A2, A3, A4, A5, A6, & Brooks: Grounds at Ambersham

Click here to see location map