COWDRAY PARK POLO CLUB

Tournament

Bryan Bethell Cup

Date
Team v Team
Tournament
Match
Players
Mon 3 June 4:00PM
DJ Cats (9)VLa Berta (8)
League D
Name Handicap
David Turner 0
Jose Ramon Araya 5
Jake Daniels 5
Jimbo Fewster 5
Total Handicap15
Name Handicap
Bruno Bensoussan 0
Juan Cruz Araya 4
Juan Gris Zavaleta 7
Santiago Araya 4
Total Handicap15
Tue 4 June 11:00AM
La Berta (9)VPark Place Vaara/Westcroft Park (7.5)
League D
Name Handicap
Bruno Bensoussan 0
Juan Cruz Araya 4
Santiago Araya 4
Santiago Chavanne 7
Total Handicap15
Name Handicap
Archie Dunn 0
Matias Gonzalez 4
Salvador Ulloa 7
Richard Blake Thomas 3
Total Handicap14
Tue 4 June 2:30PM
Four Quarters Orange (6)VMadams Farm (4)
League B
Name Handicap
Simon Arber 0
Tomy Ballesteros 2
Ignacio Negri 7
Simon Prado 6
Total Handicap15
Name Handicap
Sam Browne 2
Mateo Lalor 3
Chris Lund 4
Manuel Elizalde 6
Total Handicap15
Thu 6 June 11:00AM
Farrington (4)VFour Quarters Orange (6)
League B
Name Handicap
Louisa Watt 0
Ollie Cork 4
Rufino Bensadon 7
Glenn Sherriff 4
Total Handicap15
Name Handicap
Simon Arber 0
Tomy Ballesteros 2
Ignacio Negri 7
Simon Prado 6
Total Handicap15
Thu 6 June 12:30PM
Cowdray Vikings (10)VLa Hechicera (9)
League A
Name Handicap
Lila Pearson 0
Pedro Ferrero 2
Martin Podesta 7
Jacinto Crotto 6
Total Handicap15
Name Handicap
Pablo Galante Escobar 0
Ned Hine 5
Malcolm Borwick 5
Federico Uribe 5
Total Handicap15
Fri 7 June 2:30PM
Sumaya (4.5)VYaguara (7)
League C
Name Handicap
Hugo Baldwin 0
Harry Muddle 3
Gus Aguirre 4
Juan Ambroggio 6
Total Handicap13
Name Handicap
Martina Lowe 0
Ricardo Garros 5
Andrea Vianini 4
Felix Esain 6
Total Handicap15
Sat 8 June 10:30AM
Jolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud (5)VLa Hechicera (4)
League A
Name Handicap
Dane Csaszar 3
Matt Perry 6
James Beim 6
Niclas Johansson 0
Total Handicap15
Name Handicap
Ned Hine 5
Malcolm Borwick 5
Pablo Galante Escobar 0
Federico Uribe 5
Total Handicap15
Sun 9 June 2:00PM
Sumaya (6.5)VBangash (8)
League C
Name Handicap
Hugo Baldwin 0
Harry Muddle 3
Gus Aguirre 4
Juan Ambroggio 6
Total Handicap13
Name Handicap
Haider Bangash 0
Will Drewitt 2
Tomas Fernandez-Llorente 8
Federico Von Potobsky 5
Total Handicap15
Mon 10 June 11:00AM
Cowdray Vikings (6)VJolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud (7)
League A
Name Handicap
Lila Pearson 0
Pedro Ferrero 2
Jacinto Crotto 6
Martin Podesta 7
Total Handicap15
Name Handicap
Dane Csaszar 3
Matt Perry 6
James Beim 6
Niclas Johansson 0
Total Handicap15
Mon 10 June 1:00PM
DJ Cats (4)VPark Place Vaara/Westcroft Park (4.5)
League D
Name Handicap
David Turner 0
Jose Ramon Araya 5
Jake Daniels 5
Jimbo Fewster 5
Total Handicap15
Name Handicap
Archie Dunn 0
Richard Blake Thomas 3
Matias Gonzalez 4
Salvador Ulloa 7
Total Handicap14
Mon 10 June 4:00PM
Farrington (8)VMadams Farm (9)
League B
Name Handicap
Louisa Watt 0
Ollie Cork 4
Rufino Bensadon 7
Glenn Sherriff 4
Total Handicap15
Name Handicap
Sam Browne 2
Chris Lund 4
Mateo Lalor 3
Manuel Elizalde 6
Total Handicap15
Tue 11 June 12:00PM
Bangash (6)VYaguara (7)
League C
Name Handicap
Haider Bangash 0
Will Drewitt 2
Tomas Fernandez-Llorente 8
Federico Von Potobsky 5
Total Handicap15
Name Handicap
Martina Lowe 0
Andrea Vianini 4
Felix Esain 6
Ricardo Garros 5
Total Handicap15
Thu 13 June 11:00AM
Jolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud (4)VFour Quarters Orange (3)Semi Final 1
Semi Final 1
Name Handicap
Dane Csaszar 3
Matt Perry 6
James Beim 6
Niclas Johansson 0
Total Handicap15
Name Handicap
Simon Arber 0
Tomy Ballesteros 2
Ignacio Negri 7
Simon Prado 6
Total Handicap15
Thu 13 June 12:30PM
Bangash (5)VLa Berta (4)Subsidiary Semi Final 2
Subsidiary Semi Final 2
Name Handicap
Mack McCaffery 0
William Millard 2
Federico Von Potobsky 5
Tomas Fernandez-Llorente 8
Total Handicap15
Name Handicap
Bruno Bensoussan 0
Juan Cruz Araya 4
Juan Gris Zavaleta 7
Santiago Araya 4
Total Handicap15
Thu 13 June 2:00PM
Cowdray Vikings (6)VMadams Farm (5)Subsidiary Semi Final 1
Subsidiary Semi Final 1
Name Handicap
Lila Pearson 0
Pedro Ferrero 2
Martin Podesta 7
Jacinto Crotto 6
Total Handicap15
Name Handicap
Sam Browne 2
Chris Lund 4
Mateo Lalor 3
Manuel Elizalde 6
Total Handicap15
Thu 13 June 5:00PM
Yaguara (6)VDJ Cats (8)Semi Final 2
Semi Final 2
Name Handicap
Martina Lowe 0
Andrea Vianini 4
Ricardo Garros 5
Felix Esain 6
Total Handicap15
Name Handicap
David Turner 0
Jose Ramon Araya 5
Jimbo Fewster 5
Jake Daniels 5
Total Handicap15
Sat 15 June 11:00AM
Cowdray Vikings (9)VBangash (7)Subsidiary Final
Subsidiary Final
Name Handicap
Lila Pearson 0
Pedro Ferrero 2
Martin Podesta 7
Jacinto Crotto 6
Total Handicap15
Name Handicap
Mack McCaffery 0
Diego Valeriani 2
Federico Von Potobsky 5
Tomas Fernandez-Llorente 8
Total Handicap15
Sat 15 June 3:00PM
Jolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud (11)VDJ Cats (9)Bryan Bethell Cup Final
Bryan Bethell Cup Final
Name Handicap
Dane Csaszar 3
Matt Perry 6
James Beim 6
Niclas Johansson 0
Total Handicap15
Name Handicap
David Turner 0
Jose Ramon Araya 5
Jimbo Fewster 5
Jake Daniels 5
Total Handicap15

Bryan Bethell Cup

DJ Cats (9) vV (8) La Berta    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Mon 3 June 4:00PM
Match League D
La Berta (9) vV (7.5) Park Place Vaara/Westcroft Park    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Tue 4 June 11:00AM
Match League D
Four Quarters Orange (6) vV (4) Madams Farm    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Tue 4 June 2:30PM
Match League B
Farrington (4) vV (6) Four Quarters Orange    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Thu 6 June 11:00AM
Match League B
Cowdray Vikings (10) vV (9) La Hechicera    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Thu 6 June 12:30PM
Match League A
Sumaya (4.5) vV (7) Yaguara    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Fri 7 June 2:30PM
Match League C
Jolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud (5) vV (4) La Hechicera    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Sat 8 June 10:30AM
Match League A
Sumaya (6.5) vV (8) Bangash    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Sun 9 June 2:00PM
Match League C
Cowdray Vikings (6) vV (7) Jolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Mon 10 June 11:00AM
Match League A
DJ Cats (4) vV (4.5) Park Place Vaara/Westcroft Park    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Mon 10 June 1:00PM
Match League D
Farrington (8) vV (9) Madams Farm    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Mon 10 June 4:00PM
Match League B
Bangash (6) vV (7) Yaguara    
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Tue 11 June 12:00PM
Match League C
Jolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud (4) vV (3) Four Quarters Orange    Semi Final 1
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Thu 13 June 11:00AM
Match Semi Final 1
Bangash (5) vV (4) La Berta    Subsidiary Semi Final 2
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Thu 13 June 12:30PM
Match Subsidiary Semi Final 2
Cowdray Vikings (6) vV (5) Madams Farm    Subsidiary Semi Final 1
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Thu 13 June 2:00PM
Match Subsidiary Semi Final 1
Yaguara (6) vV (8) DJ Cats    Semi Final 2
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Thu 13 June 5:00PM
Match Semi Final 2
Cowdray Vikings (9) vV (7) Bangash    Subsidiary Final
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Sat 15 June 11:00AM
Match Subsidiary Final
Jolly Roger King of Polo/Trinity Polo Stud (11) vV (9) DJ Cats    Bryan Bethell Cup Final
Tournament Bryan Bethell Cup
Date Sat 15 June 3:00PM
Match Bryan Bethell Cup Final

Key to location of grounds:

L1, L2, L3, & River: Grounds at Lawns Polo Grounds

A1, A2, A3, A4, A5, A6, & Brooks: Grounds at Ambersham

Click here to see location map