COWDRAY PARK POLO CLUB

Tournament

Amer Randhawa Cup

Date
Team v Team
Tournament
Match
Players
Wed 5 June 11:00AM
Talitha Polo Team (3)VDS Equine (4)
League B
Name Handicap
Stephen Power 0
Evan Power 3
James Mann 3
Tom Beim 4
Total Handicap10
Name Handicap
David Spragg 0
Josh Cork 3
Ollie Cork 4
Marcus Cork 3
Total Handicap10
Thu 6 June 5:00PM
Strategic Help for Heroes (6)VMaiz Dulce (7)
League A
Name Handicap
Peter O'Rorke 0
Edward Morris-Lowe 3
Glenn Sherriff 4
Matt Evetts 3
Total Handicap10
Name Handicap
Tani Darritchon 1
Lottie Lamacraft 1
Alfie Hyde 3
Will Emerson 5
Total Handicap10
Fri 7 June 10:30AM
Bel Polo Team (5)VBamboleo (4.5)
League A
Name Handicap
Sam Wisbey 1
Abby Pathak 3
Henry Lunn 1
Edward Banner-Eve 5
Total Handicap10
Name Handicap
Maya Staubach-Benteler 0
Christian Staubach 1
Nick Johnson 4
Jimmy Wood 4
Total Handicap9
Sat 8 June 11:00AM
Bel Polo Team (4)VStrategic Help for Heroes (5)
League A
Name Handicap
Sam Wisbey 1
Abby Pathak 3
Henry Lunn 1
Edward Banner-Eve 5
Total Handicap10
Name Handicap
Peter O'Rorke 0
Edward Morris-Lowe 3
Matt Evetts 3
Glenn Sherriff 4
Total Handicap10
Sat 8 June 3:00PM
Tancredi Minerals (6)VDS Equine (7)
League B
Name Handicap
Nick Clarke 0
Ben Sim 1
Leon Donoso 3
Felix Esain 6
Total Handicap10
Name Handicap
David Spragg 0
Josh Cork 3
Marcus Cork 3
Ollie Cork 4
Total Handicap10
Sun 9 June 11:00AM
Talitha Polo Team (4)VThe Usual Suspects (5)
League B
Name Handicap
Stephen Power 0
Evan Power 3
James Mann 3
Tom Beim 4
Total Handicap10
Name Handicap
Joshua Lunn 0
Jack Whitman 2
Alec Banner-Eve 3
Tommy Severn 5
Total Handicap10
Sun 9 June 4:30PM
Bamboleo (3)VMaiz Dulce (5)
League A
Name Handicap
Maya Staubach-Benteler 0
Tom Dalton-Morgan 2
Nick Johnson 4
Jimmy Wood 4
Total Handicap10
Name Handicap
Tani Darritchon 1
Lottie Lamacraft 1
Alfie Hyde 3
Will Emerson 5
Total Handicap10
Tue 11 June 5:00PM
Tancredi Minerals (7)VThe Usual Suspects (3)
League B
Name Handicap
Nick Clarke 0
Ben Sim 1
Leon Donoso 3
Felix Esain 6
Total Handicap10
Name Handicap
Joshua Lunn 0
Tommy Severn 5
Alec Banner-Eve 3
Jack Whitman 2
Total Handicap10
Wed 12 June 11:00AM
Bamboleo (1.5)VStrategic Help for Heroes (4)
League A
Name Handicap
Maya Staubach-Benteler 0
Christian Staubach 1
Jimmy Wood 4
Nick Johnson 4
Total Handicap9
Name Handicap
Peter O'Rorke 0
Edward Morris-Lowe 3
Glenn Sherriff 4
Matt Evetts 3
Total Handicap10
Wed 12 June 12:00PM
The Usual Suspects (6)VDS Equine (5)
League B
Name Handicap
Joshua Lunn 0
Jack Whitman 2
Alec Banner-Eve 3
Tommy Severn 5
Total Handicap10
Name Handicap
David Spragg 0
Ollie Cork 4
Jack Berner 3
Marcus Cork 3
Total Handicap10
Wed 12 June 5:00PM
Bel Polo Team (5.5)VMaiz Dulce (7)
League A
Name Handicap
Sam Wisbey 1
Abby Pathak 3
Henry Lunn 1
Hugo Taylor 4
Total Handicap9
Name Handicap
Will Emerson 5
Ashley Glennie 0
Alfie Hyde 3
Felix Toccalino 2
Total Handicap10
Wed 12 June 5:00PM
Talitha Polo Team (4)VTancredi Minerals (6)
League B
Name Handicap
Stephen Power 0
James Mann 3
Evan Power 3
Tom Beim 4
Total Handicap10
Name Handicap
Nick Clarke 0
Ben Sim 1
Leon Donoso 3
Felix Esain 6
Total Handicap10
Fri 14 June 11:00AM
Strategic Help for Heroes (5)VTancredi Minerals (5.5)Semi Final 2
Semi Final 2
Name Handicap
Peter O'Rorke 0
Edward Morris-Lowe 3
Glenn Sherriff 4
Matt Evetts 3
Total Handicap10
Name Handicap
Orson Clarke -1
Zoe Reader 1
Leon Donoso 3
Felix Esain 6
Total Handicap9
Fri 14 June 12:00PM
Maiz Dulce (6)VDS Equine (5)Semi Final 1
Semi Final 1
Name Handicap
Bella Lavinia 0
Hazel Jackson 2
Alfie Hyde 3
Will Emerson 5
Total Handicap10
Name Handicap
David Spragg 0
Ollie Cork 4
Josh Cork 3
Marcus Cork 3
Total Handicap10
Fri 14 June 2:00PM
Bamboleo (7)VThe Usual Suspects (6)Subsidiary Semi Final 2
Subsidiary Semi Final 2
Name Handicap
Maya Staubach-Benteler 0
Christian Staubach 1
Nick Johnson 4
Jimmy Wood 4
Total Handicap9
Name Handicap
Joshua Lunn 0
Jack Whitman 2
Alec Banner-Eve 3
Tommy Severn 5
Total Handicap10
Fri 14 June 4:30PM
Bel Polo Team (3.5)VTalitha Polo Team (5)Subsidiary Semi Final 1
Subsidiary Semi Final 1
Name Handicap
Henry Lunn 1
Holly Gadsby 0
Abby Pathak 3
Edward Banner-Eve 5
Total Handicap9
Name Handicap
Mack McCaffery 0
James Mann 3
Evan Power 3
Tom Beim 4
Total Handicap10
Sun 16 June 10:30AM
Maiz Dulce (2)VTancredi Minerals (4.5)Amer Randhawa Cup Final
Amer Randhawa Cup Final
Name Handicap
Antonio Sorzana 0
Hazel Jackson 2
Alfie Hyde 3
Will Emerson 5
Total Handicap10
Name Handicap
Orson Clarke -1
Ben Sim 1
Leon Donoso 3
Felix Esain 6
Total Handicap9
Sun 16 June 12:00PM
Talitha Polo Team (6)VBamboleo (3.5)Subsidiary Final
Subsidiary Final
Name Handicap
Mack McCaffery 0
James Mann 3
Evan Power 3
Tom Beim 4
Total Handicap10
Name Handicap
Maya Staubach-Benteler 0
Christian Staubach 1
Nick Johnson 4
Jimmy Wood 4
Total Handicap9

Amer Randhawa Cup

Talitha Polo Team (3) vV (4) DS Equine    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Wed 5 June 11:00AM
Match League B
Strategic Help for Heroes (6) vV (7) Maiz Dulce    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Thu 6 June 5:00PM
Match League A
Bel Polo Team (5) vV (4.5) Bamboleo    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Fri 7 June 10:30AM
Match League A
Bel Polo Team (4) vV (5) Strategic Help for Heroes    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Sat 8 June 11:00AM
Match League A
Tancredi Minerals (6) vV (7) DS Equine    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Sat 8 June 3:00PM
Match League B
Talitha Polo Team (4) vV (5) The Usual Suspects    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Sun 9 June 11:00AM
Match League B
Bamboleo (3) vV (5) Maiz Dulce    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Sun 9 June 4:30PM
Match League A
Tancredi Minerals (7) vV (3) The Usual Suspects    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Tue 11 June 5:00PM
Match League B
Bamboleo (1.5) vV (4) Strategic Help for Heroes    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Wed 12 June 11:00AM
Match League A
The Usual Suspects (6) vV (5) DS Equine    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Wed 12 June 12:00PM
Match League B
Bel Polo Team (5.5) vV (7) Maiz Dulce    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Wed 12 June 5:00PM
Match League A
Talitha Polo Team (4) vV (6) Tancredi Minerals    
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Wed 12 June 5:00PM
Match League B
Strategic Help for Heroes (5) vV (5.5) Tancredi Minerals    Semi Final 2
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Fri 14 June 11:00AM
Match Semi Final 2
Maiz Dulce (6) vV (5) DS Equine    Semi Final 1
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Fri 14 June 12:00PM
Match Semi Final 1
Bamboleo (7) vV (6) The Usual Suspects    Subsidiary Semi Final 2
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Fri 14 June 2:00PM
Match Subsidiary Semi Final 2
Bel Polo Team (3.5) vV (5) Talitha Polo Team    Subsidiary Semi Final 1
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Fri 14 June 4:30PM
Match Subsidiary Semi Final 1
Maiz Dulce (2) vV (4.5) Tancredi Minerals    Amer Randhawa Cup Final
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Sun 16 June 10:30AM
Match Amer Randhawa Cup Final
Talitha Polo Team (6) vV (3.5) Bamboleo    Subsidiary Final
Tournament Amer Randhawa Cup
Date Sun 16 June 12:00PM
Match Subsidiary Final

Key to location of grounds:

L1, L2, L3, & River: Grounds at Lawns Polo Grounds

A1, A2, A3, A4, A5, A6, & Brooks: Grounds at Ambersham

Click here to see location map